REKLAMA
OSŁONY I FASADY
POPULARNE TEKSTY
Czytnik UniLock, czyli "Sezamie, otwórz się!"
- Kategoria: OSPRZĘT I AUTOMATYKA
Zdalne zarządzanie dostępem do lokalu to w branży wynajmu krótkoterminowego ogromna wygoda dla gości oraz istotna oszczędność czasu dla osób administrujących nieruchomością. Nowoczesne technologie, np. czytnik UniLock z oferty G-U, pozwalają przeprowadzić check-in oraz check-out przy zachowaniu najwyższego poziomu komfortu oraz bezpieczeństwa.
Zarządzanie apartamentem przeznaczonym na wynajem krótkoterminowy może okazać się bardzo czasochłonne, jeśli przy każdej zmianie najemców trzeba przyjeżdżać do lokalu w celu przekazania i odbioru kluczy. Rotacja gości w branży jest wysoka, i to nie tylko w czasie wakacji, a lokale często bywają położone w zatłoczonych centrach turystycznych miast. Oznacza to, że w korku może utknąć nie tylko osoba zarządzająca, ale i goście, na których w takim wypadku trzeba długo czekać.
Konieczność dojazdu do nieruchomości i osobistego spotkania z najemcami można jednak łatwo wyeliminować dzięki instalacji tzw. wirtualnej recepcji. Dobrym przykładem takiego nowoczesnego rozwiązania technologicznego, pozwalającego na zdalne zarządzanie dostępem do lokalu, jest czytnik UniLock.
Intuicyjna obsługa, mnogość możliwości
UniLock posiada ergonomiczny panel dotykowy, montowany w skrzydle drzwi. To uniwersalne urządzenie gwarantuje pełną kontrolę dostępu na różnych poziomach poprzez zainstalowaną w smartfonie aplikację, co sprawia, że można je zamontować w obiektach różnego typu. Świetnie sprawdza się przede wszystkim w mieszkaniach i apartamentach przeznaczonych do wynajmu krótkoterminowego, ale z uwagi na swoje funkcje nadaje się także do domów letniskowych, hoteli, a także obiektów użyteczności publicznej.
– Czytnik UniLock umożliwia zarządzanie uprawnieniami dostępowymi w wygodny i intuicyjny sposób. Zarządca może wygenerować przy pomocy aplikacji kod dostępu, a następnie przesłać go gościom. System pozwala na przyznawanie czterech poziomów uprawnień: dostępu czasowego dla gości, stałego dla właściciela, jednorazowego (np. dla hydraulika) i cyklicznego (np. dla osoby sprzątającej) – wyjaśnia Tomasz Bartol, inżynier wsparcia technicznego i rozwoju w G-U Polska.
Identyfikacja wraz z przyznaniem dostępu do apartamentu może nastąpić na wiele różnych sposobów: przez klawiaturę kodową, czytnik linii papilarnych, transponder RFID, Bluetooth, czy aplikację SmartLock. Dzięki modułowi Wi-Fi GateWay istnieje także możliwość zdalnego otwarcia mieszkania z dowolnego miejsca na świecie, jednak ta opcja jest dodatkowo płatna.
UniLock umożliwia przechowywanie w pamięci: 100 odcisków linii papilarnych, 150 kodów cyfrowych, 200 transponderów RFID, a także wygenerowanie nielimitowanej liczby jednorazowych kodów dostępu eKey (za pośrednictwem aplikacji na telefonie). Urządzenie nawet w przypadku awarii gwarantuje pełne bezpieczeństwo zgromadzonych danych. Można nimi wygodnie zarządzać poprzez aplikację, dodając lub usuwając: użytkowników, numery telefonów, skany linii papilarnych, czy kody eKey.
Stylowe wzornictwo, rozbudowany system
Ogromnym atutem czytnika UniLock jest także jego dopracowany design: – Urządzenie jest montowane w skrzydle drzwi i jest niewielkie. Czytnik charakteryzuje się eleganckim, minimalistycznym wzornictwem, dlatego będzie pasować do różnego rodzaju lokali. Harmonijnie wtopi się zarówno w wejście do nowoczesnego apartamentu, jak i klimatycznego mieszkania w kamienicy – podkreśla ekspert G-U Polska.
Tomasz Bartol zwraca również uwagę na to, że czytnik może być częścią rozbudowanego systemu rozwiązań marki G-U. UniLock jest kompatybilny z nowoczesnymi zamkami elektromechanicznymi (na przykład z serią zamków GU Secury Automatic) oraz drzwiami wyposażonymi w silniki (np. A-Öffner). W połączeniu z nimi pokazuje pełnię swoich możliwości, tworząc wyjątkowo intuicyjny, wygodny, a przy tym bezpieczny system dostępu, który ułatwia pracę zarządcy nieruchomości i eliminuje ewentualne nadużycia ze strony najemców.
------------------
Grupa G-U jest jednym z czołowych, światowych dostawców systemów okiennych i drzwiowych oraz wejść automatycznych i systemów zarządzania budynkami. Grupę tworzą marki: G-U (systemy przesuwne, zamki wielopunktowe, samozamykacze, otwieracze naświetli, systemy okien przechylnych i obrotowych), BKS (zamki, wkładki, rozwiązania wykorzystywane na drogach ewakuacyjnych i przeciwpożarowych), Ferco (systemy okuć), G-U Automatic (automatyczne systemy wejść) i Ela-soft (zaawansowane systemy zarządzania budynkami).
Od ponad 100 lat firma konsekwentnie rozwija swoją ofertę, opracowując innowacyjne rozwiązania, dostosowane funkcjonalnie i technicznie do indywidualnych potrzeb klientów oraz do najnowszych trendów rynkowych. Jest pionierem na rynku rozwiązań do stolarki okiennej klasy premium – w zakresie systemów podnoszono-przesuwnych do drzwi i okien tarasowych (HS) oraz rozwiązań do drzwi wejściowych i ewakuacyjnych. Rozwiązania systemowe grupy G-U wykorzystywane są przez czołowych polskich producentów stolarki okiennej, którzy wybierają G-U z uwagi na najwyższą jakość produktów oraz bogatą, elastyczną ofertę, umożliwiającą realizację nawet najbardziej innowacyjnych projektów.
G-U Polska
press box
NOWOŚCI
- Firma Hörmann Polska przystąpiła do Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska)
- Pompy ciepła w artykułach grozy
- Całoszklana zabudowa przesuwna MB-OpenSlide
- Cyrkularne rozwiązania Schüco na BAU 2025
- Aluprof z kolejnym sukcesem branżowym
- Dni otwarte w Salonach KRISHOME
- Nowość w ofercie Aluron - Lamele elewacyjne typu Z - System ACS SUN PRO
- Detale, które tworzą system - 5 cech dobrego okna HS
- III Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej Fundacji Grupy Aliplast
- KRISHOME: Zatrzymaj hałas, zyskaj spokój
- Siegenia: Wymiana okien - wszystko, co musisz o niej wiedzieć
- Niezatapialna jakość zrównoważonych okien Schüco