Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Aluron - nowe rozwiązania w ofercie okuć drzwiowychAluron dąży do zapewnienia swoim Partnerom możliwie jak najszerszego wyboru z zakresu oferowanych systemów i kompatybilnych z nimi akcesoriów. Z tego powodu w ostatnich tygodniach rozszerzył swoje portfolio produktowe o trzy nowe rozwiązania renomowanych dostawców okuć, firm WALA i MACO. Produkty dedykowane są systemom drzwiowym AS 75 i AS 75P oraz podnoszono- przesuwnemu AS 178HS PRO SLIM.


Zawiasy nawierzchniowe MEX od WALA

Pierwszym produktem firmy Wala, który już dziś jest dostępny w ofercie Aluronu, jest zawias nawierzchniowy MEX. Rozwiązanie idealnie sprawdza się w przypadku konstrukcji drzwiowych bazujących na systemie AS 75. Produkt otrzymał 13 klasę użytkową, dostępny jest w wersji symetrycznej i niesymetrycznej, dwu i trzyskrzydełkowej. Ekonomiczny zawias MEX posiada szereg zalet, wśród których można znaleźć m.in.: rozszerzony zakres regulacji docisku uszczelki do 1,2 mm z
możliwością jej wykonania również za pomocą klucza imbusowego oraz możliwość wykorzystania tych samych akcesoriów co w przypadku wariantu WX.Charakterystyka zawiasu MEX:

- średnica sworznia – 10 mm,
- średnica tulejki – ~18 mm,
- oś obrotu zawiasu względem drzwi – 20 mm,
- zakres regulacji docisku uszczelki – poziom 0: +/-0,5 mm, +/-0,9 mm, +/-1,2 mm.

Ukryte zawiasy drzwiowe WALA WU-1R

W ofercie okuć do drzwi: panelowych systemu AS 75P i systemu AS 75 pojawi się w najbliższym czasie nowe eleganckie rozwiązanie zawiasu ukrytego WU-1R. Dedykowane jest konstrukcjom wymagającym najwyższego standardu wizualnego, w których elementy okuć drzwiowych mają być niewidoczne.

Zawiasy te zapewniają piękny efekt jednolitej, zlicowanej powierzchni ościeżnicy i skrzydła. Mogą być stosowane zarówno w przypadku drzwi otwieranych na zewnątrz, jak i do wewnątrz. Zawias jednorzędowy WU-1R został przebadany w IFT Rosenheim i uzyskał 13. klasę użyteczności. Jedną z wielu zalet rozwiązania jest płynna regulacja w trzech płaszczyznach pozwalająca na perfekcyjne ustawienie skrzydła drzwiowego względem ościeżnicy. Nowe zawiasy ukryte Wala posiadają niezwykle prosty i intuicyjny sposób montażu.Charakterystyka zawiasu WU-1R

- maksymalny zakres otwarcia – 105o,
- maksymalny ciężar skrzydła – 180 kg,
- zakres regulacji w pionie - +/- 5 mm,
- zakres regulacji w poziomie - +/- 4,5 mm,
- zakres regulacji docisku uszczelki - +/- 1,75 mm.

Okucia MACO RAIL SYSTEM do drzwi podnoszono-przesuwnych AS 178HS PRO SLIM

Dostępne w ofercie Aluronu okucia renomowanego austriackiego producenta, firmy MACO przeznaczone są do montowania w konstrukcjach podnoszono-przesuwnych, takich jak np. drzwi tarasowe. Idealnie sprawdzają się tam, gdzie kluczową rolę odgrywa łatwość obsługi ciężkich skrzydeł drzwiowych.Okucia MACO RAIL SYSTEM posiadają szereg istotnych zalet:

- Wózki jezdne wyposażone są w zlokalizowane po obu stronach rolek, specjalne szczoteczki czyszczące, które wydłużają żywotność oraz zapewniają bezawaryjne użytkowanie.
- Nowatorskie wózki grawitacyjne gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania podczas obsługi skrzydła. Ich zastosowanie eliminuje problem „odskakiwania” klamki.
- Dostępne w standardzie specjalne wsporniki (spoczniki) przejmujące ciężar skrzydła w pozycji opuszczonej, a w konsekwencji zapobiegające odkształceniom kółek jezdnych.
- Możliwość montażu pręta połączeniowego (płaskownika) w pionie lub poziomie – jedyne tego typu rozwiązanie dostępne na rynku.
- Zasuwnica wyposażona jest w bolce ryglujące gwarantujące bezpieczne i bezawaryjne ryglowanie.
- Zasuwnica dostępna w wariantach DM 27,5 (do skrzydeł o niskiej budowie profili) i DM 37,5 do skrzydeł standardowych.

Charakterystyka okuć MACO RAIL SYSTEM:

- Maksymalna waga skrzydła przy zastosowaniu standardowych wózków jezdnych – 250 kg,
- Maksymalna waga skrzydła przy zastosowaniu tandemowych wózków jezdnych – 400 kg.

ALURON
press box

napisz: admin(at)oknobrama.pl