OSŁONY I FASADY
POPULARNE TEKSTY
Aluron na BAU 2025 - Innowacje, które zmieniają przyszłość stolarki
- Kategoria: AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Targi BAU 2025, które odbędą się w Monachium od 13 do 17 stycznia, skupiają się w tym roku na kluczowych wyzwaniach współczesnej branży budowlanej. W centrum zainteresowania będą tematy, takie jak: budownictwo odporne na zmiany klimatu, efektywne gospodarowanie zasobami, czy modularne i seryjne budownictwo. Celem organizatorów jest przedstawienie rozwiązań, które łączą innowacyjność z troską o środowisko i ekonomię przyszłości.
Aluron, który od 15 lat systematycznie wystawia się na najważniejszych niemieckich wydarzeniach targowych, idealnie wpisuje się w tę tematykę ze swoimi premierowymi produktami. Na stoisku numer 306 w hali B1 firma zaprezentuje nowości, które mogą zmienić sposób myślenia o współczesnym budownictwie.
Systemy przyszłości w centrum uwagi
Aluron przygotował dla swoich licznych europejskich partnerów kilka innowacyjnych rozwiązań. Pierwszym jest system przesuwny AS 178HS MODERN, który znacząco skraca czas prefabrykacji dzięki zmniejszonej liczbie komponentów. Elementy składowe ramy są łatwe do transportowania, a cała konstrukcja może być skręcana w warunkach budowy. Między innymi z tego powodu jest to produkt idealny dla producentów działających globalnie. Ważnym elementem prezentowanego systemu będzie odwodnienie liniowe, zarządzającego odpływem wody opadowej. Rozwiązanie zwiększa odporność budynków na zmienne warunki atmosferyczne, idealnie wpisując się w tematykę budownictwa klimatyczno-odpornego i efektywnego pod względem zasobów.
Kolejną premierą systemodawcy z Zawiercia są drzwi o przesuniętej osi obrotu - AS 100 Pivot. „Długo projektowaliśmy nasz system, ponieważ dokładnie analizowaliśmy problemy i potrzeby rynku, konsultowaliśmy się z producentami oraz szukaliśmy najlepszych rozwiązań technologicznych. Jestem przekonany, że nasz wysiłek się opłacił i stworzyliśmy pierwsze drzwi pivotowe, który spełnią wszystkie oczekiwaniom klientów.” Mówi Artur Blukacz, dyrektor działu badań i rozwoju w Aluron.
Firma zaprezentuje na swoim stoisku również należącą do „rodziny najcieplejszych” - fasadę ATF 35, dostosowaną do wymogów minimalistycznych rezydencji i przestrzeni witrynowych, drzwi panelowe AS 75P zintegrowane i zlicowane z doświetlem w linii stylistycznej Glass Line oraz nowości z zakresu systemów nakładek aluminiowych dla konstrukcji PVC i drewnianych, w tym nowy drewniano-aluminiowy system HST – Gemini SI 62 SLIM. Odpowiednia technologia produkcji pozwala na zastosowanie w jego ramach niskiego profilu skrzydła drewnianego, o wysokości zaledwie 62 mm. System jest kompatybilny z rozwiązaniami progowymi Siegenia EcoPass 2.0/4.0.
Aluron – lider najlepszych rozwiązań technologicznych
Stoisko Aluron w hali B1 będzie miejscem spotkań ekspertów, klientów i partnerów biznesowych. Odwiedzający będą mogli skorzystać z wiedzy specjalistów z działów: handlowego, obiektowego oraz R&D. „Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko producentów konstrukcji aluminiowych, drewnianych i PVC – to wyjątkowa okazja, aby poznać nasze produkty i omówić wspólne możliwości rozwoju z naszym wielojęzycznym zespołem.” – Dodaje Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy w Aluron.
Dzięki swoim produktom i zaawansowanym technologiom Aluron coraz częściej jest postrzegany jako lider innowacji w branży stolarki aluminiowej. Kolejna nowość prezentowana na stoisku nr 306 w hali B1 - system drzwi przesuwnych AS 86 SLIDE dedykowany rynkom o ciepłym klimacie to tylko jeden z przykładów rozwiązań odpowiadających na specyficzne potrzeby międzynarodowych klientów firmy. Aluron nieustannie inwestuje w badania i rozwój, a prezentowane na BAU 2025 premiery potwierdzają, że firma wyznacza kierunki rozwoju branży.
Targi BAU 2025 to dla Aluronu nie tylko możliwość prezentacji nowości, ale również szansa na umocnienie relacji z partnerami oraz inspiracja dla kolejnych innowacji. Dzięki konsekwentnemu dążeniu do doskonałości technologicznej firma wyznacza nowe standardy, które będą kształtować przyszłość branży budowlanej.
ALURON
press box
NOWOŚCI
- Upał na poddaszu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze osłon okiennych
- Spektakularna interwencja strażaków podczas uroczystego otwarcia G-U Open Lab
- Niewidoczny, szybki, kompatybilny z Matter - DRIVE axxent LS smart firmy SIEGENIA
- Duże przeszklenia, większe wyzwania. Jak architektura zmienia technologie szyb zespolonych?
- Aluprof umacnia swoją obecność na rynku francuskim
- Nowość! Okno Schüco LivIng w wersji panoramicznej
- Monterzy w centrum uwagi. WIŚNIOWSKI partnerem tytularnym Monter Show 2026
- Przyjemny dom bez uciążliwego upału? Poznaj przepis na chłodne wnętrza latem!
- Komfort w dobrej cenie. Co wyróżnia bramę garażową RenoMatic?
- 662 drzwi WIŚNIOWSKI w jednym z największych hoteli w Polsce
- System drzwi przesuwnych PROCURAL z nagrodą TOP Builder
- WIŚNIOWSKI Connected z nagrodą Innowator Wprost 2026
- Bezpieczeństwo już od progu - jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?
- Hörmann Polska z wyróżnieniami podczas XVI Kongresu Stolarki Polskiej
- Nie klikaj "delete". O decyzji, która decyduje o świetle w domu
- REHAU ARTEVO z certyfikatem Instytutu Domów Pasywnych dla drzwi zewnętrznych
- ALURON GOTOWY NA PODBÓJ WIELKIEJ BRYTANII: KOMPLEKSOWOŚĆ OFERTY I CERTYFIKACJA CWCT
- Chłodna kalkulacja - jak nowoczesne okna i drzwi ograniczają letni "dług energetyczny"
- Dobry sposób na odpoczynek: nowoczesne pergole ogrodowe WIŚNIOWSKI
- Nowoczesne drzwi wejściowe - zamki wielopunktowe i smart home
- Jak zaprojektować ogrodowe spa z panoramicznym widokiem na naturę?
- Schüco AF LDC 50 - połączenie designu i efektywności kosztowej
- Dom gotowy na gorące lato - jak chronić wnętrza przed upałem?
- Technologia w rękach kobiet - warsztaty Maker Woman w Fab Lab powered by WIŚNIOWSKI
- Inwestycja na pokolenia: czym kierować się przy wyborze bramy garażowej?
- Rekordowy Kongres Stolarki Polskiej ze strategicznym partnerstwem Glassolutions Saint-Gobain
- Modernizacja elewacji domu - otwórz się na nowe trendy!
- Solidne fundamenty rozwoju branży - podsumowanie XVI Kongresu Stolarki Polskiej
- 50 lat Silirub - jubileusz marki, która zmieniła rynek budowlany
- Solidna zapora przed włamaniem


