Reklama

  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Zbiórka z maratonu "Wiosenna Dycha z Aliplastem" trafiła do Lubelskiej Drużyny Rugby na Wózkach„Wiosenna Dycha z Aliplastem” to projekt Fundacji Grupy Aliplast, realizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Sportu. Bieg był wydarzeniem charytatywnym - połowa dochodu pochodzącego z opłat startowych została przekazana w dniu dzisiejszym, 25 maja, na rzecz sportowców z niepełnosprawnością z Lublina a konkretnie do Lubelskiej Drużyny Rugby na Wózkach „Brave Snails”, którą reprezentował Artur Jurek - Prezes Stowarzyszenia Grupa Aktywnej Rehabilitacji Rekryteringsgruppen – Region Lubelski i jednocześnie kapitan „Brave Snails”.


W tym roku zebraliśmy kwotę 10 980 PLN. Całość trafiła do Lubelskiej Drużyny Rugby na Wózkach „Brave Snails”. Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu finansowemu niepełnosprawni sportowcy mają szanse na rozwijanie swoich pasji.  Rugby na wózkach jest bardzo spektakularnym sportem a „Brave Snails” od 2021 roku rywalizuje w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski organizowanych przez Polski Związek Rugby na Wózkach.

Fundacja Grupy Aliplast powstała 29. marca 2022 roku opierając swoje cele statutowe na realizacji działań z zakresu dobroczynności i szeroko rozumianej edukacji na rzecz społeczności lokalnych, przy zaangażowaniu Pracowników firmy.

To już drugi tego typu projekt realizowany z FRS. Pierwszym był  "Aliplast Chęć na Pięć – biegniemy dla Ukrainy".

Więcej o aktywności Fundacji Grupy Aliplast https://www.aliplast.pl/fundacja-grupy-aliplast/aktywnosc

Aliplast
press box

napisz: admin(at)oknobrama.pl